Petković servirao osvetu Iranu, Srbija do pobede bez nosilaca igre

Vreme čitanja: 1min | pet. 19.08.22. | 20:51

Naši odbojkaši slavili u drugom duelu na memorijalnom turniru u Poljskoj

Odbojkaši Srbije ostvarili su pobedu u drugom susretu 19. Memorijala Hubert Vagner savladavši iran 3:2 (25:21, 20:25, 25:20, 24:26 i 15:10).

Naši odbojkaši su uspeli da posle ujednačene igre u prvom delu uvodnog seta naprave rezultatsku razliku i potom prednost očuvaju do kraja seta. Ipak, je Iran je odgovorio već u narednom setu i nagovestio neizvesan duel.

Još jednom su Orlovi stekli set prednosti i zatim je ispustili, iako su u četvrom setu vodili 24:23 i imali meč loptu, te je pobednika odlučio peti set u kojem je naša reprezentacija stigla do pobede i tako se delimično revanširala rivalu koji je pre nešto više od mesec dana savladao 3:0 u okviru Lige nacija.

Posebno raspoložen među odbojkašima Srbije bio je Dušan Petković koji je upisao 28 poena, a vađno je napomenuti i da su Orlovi do trijumfa stigli bez standardnih Jovovića, Atanasijevića, Podraščanina i Kovačevića.

Naredni izazov izabranike Igora Kolakovića očekuje sutra od 19.00 časova kada će odmeriti snage sa domaćinom turnira, ekipom Poljske.

Podsetimo, u prvom kolu odbojkašima Srbije poraz je nanela Argentina 1:3 (21:25, 25:19, 22:25, 18:25).